SATIŞ VE İADE KOŞULLARI

https://neredenbulurum.net/ Sitesi Gizlilik İlkeleridir

Bu gizlilik ilkeleri LOTUS REKLAM İletişim Merkezi’nın gizlilik konusundaki sorumluluklarının tespiti için hazırlanmıştır. Aşağıdaki maddeler www.neredenbulurum.net web sitesi üzerindeki bilgi toplama ve dağıtımı işlemlerinin kurallarını içermektedir.

Sitemizde alışveriş sepetinizin takibi ve aynı reklamların ardarda görülmesinin engellenmesi için Cookie’lerden yararlanılmaktadır. Cookie’lerden size ilgi alanlarınız doğrultusunda içerik sunulması ve tekrar tekrar şifre girmemeniz için şifrenizin saklanması gibi konularda yararlanılmaktadır.

Sitemizin kayıt formunda kullanıcılarımız, iletişim bilgilerini (isim, adres, telefon, e-posta adresi ……gibi), girmelidir.

Bu formda aldığımız iletişim bilgilerini kullanıcılarımıza, firmamız ve tarafımızca belirlenen firmalar hakkında bilgi ve kampanya haberleri ve materyallerini göndermek için kullanmaktayız. İletişim bilgileri ayrıca kullanıcılarımızla iletişime geçmemiz gerektiğinde kullanılacak ve kullanıcımızla iletişime geçmek isteyen diğer firmalarla paylaşılacaktır.

Kullanıcılarımız isteklerine bağlı olarak sistemimizden kayıtlarını sildirebilirler.

Kişiye özel bilgiler kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır. Bu bilgiler ziyaretçi hareketlerinin izlenmesi, kişiye özel içerik sağlanması durumlarında kullanılacak, ayrıca tarafımızca belirlenen diğer firmalarla da paylaşılacaktır. Bu paylaşım reklam veren kuruluşla yapılan anlaşmalar çerçevesinde gerçekleşecektir.

Sitemizin sipariş formunda kullanıcılarımız, iletişim bilgilerini (isim, adres, telefon, e-posta adresi gibi), girmelidir.

Bu formda aldığımız iletişim bilgilerini kullanıcılarımıza, firmamız ve tarafımızca belirlenen firmalar hakkında bilgi ve kampanya haberleri ve materyallerini göndermek için kullanmaktayız.

Kullanıcılarımız isteklerine bağlı olarak sistemimizden kayıtlarını sildirebilirler.

Alınan finansal bilgiler satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde tek seferlik olarak kullanılacak olup, bu bilgilerin kayıt altına alınmadan işlemlerin tamamlanması sağlanacaktır.

Düzeltme / Yenileme

Kullanıcılarımız sitemizde kayıtlı olan tüm bilgilerini dilediğinde değiştirme hakkına sahiptir.

TESLİMAT KOŞULLARI

Müşterilerimizin Onay ve Ödeme İşlemerini Takiben www.neredenbulurum.net Sitesi Üzerinden Kayıt İşlemleri Yapılarak 7 ile 21 İş Günü İçerisinde Reklamları Yayınlanarak, Müşteri Bilgilendirmesi Yapılır.

İADE KOŞULLARI

neredenbulurum.net internet sitemizde vereceğiniz siparişlerde 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun yükümlülükleri geçerlidir. Almış olduğunuz ürünlerde bir hoşnutsuzluk yaşamanız durumunda ne şekilde iade/değişim yapabileceğiniz aşağıda belirtilmiştir.
İadeleriniz “Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde bulunan MADDE11 – CAYMA HAKKI ve MADDE 12 – CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER şartlarına uygun olmalıdır. Ürün çeşitli sebeplerle beklentinizi karşılamadı ise kanuni süre olan 7 gün içerisinde mazeretsiz iade hakkınız bulunmaktadır. Bu süreye ilaveten www.neredenbulurum.net ürünlerini 7 gün boyunca kullanabilir ve hiç bir mazeret belirtmeksizin istediğiniz zaman iade ederek, ücret iadesi talebinde bulunabilirsiniz.

Faturasız iadeler kabul edilmemektedir. Ürün iade talepleriniz için kurumsal üyelerin iade faturası kesmesi gerekmektedir. Gerçek şahısların ise kesilen faturayı iptal edilebilmesi için tarafımıza ulaştırması gerekmektedir. www.neredenbulurum.net ürünleri dijital ürünler olduğu için iade talebi sonrasında satın alınan ürün iptal edilecektir. İade onaylandığında ürün ücreti yasal süre olan 14 iş günü içerisinde ödemeyi yaptığınız ödeme kanalı ile tarafınıza yapılır. Bu süre, iade ettiğiniz ürünün faturasının neredenbulurum.net  tarafından teslim alınması ile başlar.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 – SÖZLEŞMENİN TARAFLARI SATICI: NEREDENBULURUM.NET (LOTUS REKLAM)
Adresi:
Email: lotusreklam34@gmail.com
ALICI: Müşteri
MADDE 2 – SÖZLEŞMENİN KONUSU: İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait neredenbulurum.net internet sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen ve neredenbulurum.net internet sitesinde belirtilen satış fiyatı ile mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.
MADDE 3- MAL VE HİZMETİN TANIMI İş bu sözleşme konusu mal ve hizmetler; SATICININ neredenbulurum.net adlı internet sitesi üzerinden vermiş olduğu, web sitesi hizmetleri seoportals.com vasıtası ile yürütmüş olduğu her türlü satış ve ticari faaliyettir.
MADDE 4- ÖDEME ŞEKLİ İş bu sözleşme konusu mal ve hizmetler karşılığı, ALICI satın almış olduğu mal/hizmet karşılığını havale, kredi kartı ve/veya Mobil Ödeme (Gsm Operatörü Ödeme Platformu) ile ödeme yapabilir.
MADDE 5 – MAL/HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ: ALICI, neredenbulurum.net sitesindeki ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgiler konusunda bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Alıcı tarafından alınan web sitesi hizmetleri otomatik olarak, işleme onay verdiği andan itibaren ortalama Aynı gün Mesai saatleri içerisinde, veya en fazla 3 iş günü içerisine aktif olacaktır. Satın alınan paketleri ise, müşterinin onay verdiği tarihten itibaren, üyelik paketinin şartları dahilinde ve belirlenen süre içerisinde geçerli olacaktır.
MADDE 6 – TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI: Teslimat; müşterinin satışa onay vermesi ve ödeme işlemini geçerli ödeme şekillerinden birisi ile tamamlamasından(tahsilattan) itibaren en kısa sürede yapılır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
MADDE 7 – ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI: Teslimden sonra hizmetin özenle korunması borcu, alıcıya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa hizmet kullanılmamalıdır. Hizmetin tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/hizmet bedelini satıcıya ödememesi halinde, Alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla hizmeti 3 (Üç) gün içinde satıcıya göndermekle ve/veya almış olduğu hizmetin iptalini yazılı, kaşe ve imzalı olarak talep etmekle yükümlüdür.
MADDE 8 – SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI: Satıcı, sözleşme konusu hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun şekilde teslim edilmesinden sorumludur. Satıcı, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde hizmet bedelini iade eder. Mal/hizmeti 20 (yirmi) gün içinde iade alir.
MADDE 9 – SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ: Hizmetin cinsi, türü ve tüm vergiler dâhil satış bedeli,gerek bu sözleşmede gerekse iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan, çağrı merkezi ile yapılan görüşmede ve(ya) ön bilgilendirme kısa mesajında ve(ya) linkinde ve(ya) gerekse www.seoportals.com adlı web sitesindeki hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde belirtildiği gibidir.
MADDE 10 – ÖDEME PLANI: Alıcının, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda, çağrı merkezi vasıtası ile yapmış olduğu görüşme sırasında, seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, alıcı ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile alıcı arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Alıcı, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.
MADDE 11 – CAYMA HAKKI: Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin tesliminden, üyelik paketi ise üyeliğe onay verdiği tarihten itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde satıcının müşteri hizmetlerine e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 15. madde hükümleri çerçevesinde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve seoportals.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, kullanılmamış olması şarttır. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7 gün içinde mal/hizmet bedeli alıcıya iade edilir ve 20 (yirmi) günlük süre içinde mal/hizmet iade alınır.
MADDE 12 – CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK MAL/HİZMETLER: Alıcı ; Domain ( alan adı ) kayıt onayı yaptıktan sonra iptal edilemez, cayma hakkı kullanamaz. Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, hijyenik mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır. Ayrıca, her türlü yazılım ve programlarında, Çeşitli mediaların (Dvd,Cd v.b), bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinde (toner, kartuş, şerit v.b) ile kozmetik malzemelerinde cayma hakkının kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır.
MADDE 13 – FESİH ŞARTLARI Sözleşmenin müşteri tarafından haklı nedenlerle usulüne uygun olarak yapılacak bildirim ile feshi halinde, sözleşme gereği ödenen bedeller, müşteriye iade edilecektir. Sözleşmenin haksız nedenle feshi ve/veya sözleşmeye konu malın kullanılması ile tüketilmesi halinde herhangi bir iade söz konusu olmayacaktır.
MADDE 14 – ŞİKAYET MERCİİ İş bu sözleşme konusu mal ve hizmetlere ilişkin şikâyet ve itirazlar konusunda yapılacak başvurular, müşterinin mal veya hizmeti satın aldığı firma merkezinin bulunduğu ildeki (Afyonkarahisar) tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılabilecektir.
MADDE 15 – TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI: Alıcı, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekalet ücretini alıcıdan talep edebilir ve her koşulda alıcının borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı satıcının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.
MADDE 16- ELEKTRONİK İLETİ MUVAFAKAT Alıcı, işbu sözleşme tarafı SATICI’nın, her türlü reklam, tanıtım ve yapmış olduğu ve/veya ileride yapacağı her türlü kampanyalara ait bilgi elektronik iletilerinin kendisine ulaşmasını kabul beyan ve. muvafakat etmektedir
MADDE 17 – YETKİLİ MAHKEME: İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, satıcı firmanın merkezinin bulunduğu (Afyonkarahisar) ilindeki Tüketici Hakem Heyetleri, Tüketici Mahkemeleri; bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

Exit mobile version